טיפים לשמירה על ריהוט גן בחורף

הקיץ מתקרב אל סופו והחורף בפתח אך עם זאת, אם אתם רוצים להבטיח שריהוט הגן שלכם ישמר גם בחורף יש כמה צעדים פשוטים אך חיוניים שיש לעשות לפני שמזג האוויר הופך לאכזרי.

אז איך שומרים על ריהוט הגן בחורף ? באיזה כלים כדאי לנקות את הריהוט ? כדי לענות על השאלות פנינו לצוות המומחים של  Gardenplanet.co.il המתמחים בבניית ריהוט גן מעץ מלא וכן יבוא ושיווק של מוצרים נלווים לגינה, על סמך העצות הנפלאות שקיבלנו כתבנו בעבורכם את המאמר הבא.

לשטוף ולנקות

ראשית, סביר להניח כי ריהוט הגן שלכם צריך שטיפה טובה. ברוב המקרים ניתן לעשות זאת עם מים חמים , סבון וספוג ואתם צריכים לוודא שאתם מסירים את כל הלכלוך דוגמת עובש, קורי עכביש וכו ‘ אל תשכחו לבדוק ולנקות מתחת לשולחנות ובסיסי המושב . אם רהיטי הגינה שלכם עשויים מאלומיניום או ראטן אז עדיף לנגב עם מטלית לחה כדי למנוע הצטברות נוזלים שיגרמו לעובש בעיקר על הראטן.

טיפול בריהוט

ריהוט גן מעץ דורש קצת יותר אהבה ותשומת לב , אבל כמה שעות עבודה ומריחת לכה אחת לתקופה יוכלו להפיח רוח חיים ברהיטי העץ כך שיראו מבריקים וחדשים. יש צורך לבדוק ריהוט גן מעץ שהתייבש בשמש חזקה, בנוסף צריך לבדוק סדקים וכתמים. כל האזורים שנפגעו צריך לשפשף עם נייר זכוכית עד שהם הופכים שוב לחלקים. לסדקים חמורים יש לשקול שימוש בחומר מילוי עץ. לבסוף לאחר שתוקנו כל הסדקים יש לבחור את השמן המתאים ביותר עבור הרהיטים שלכם , לעץ טיק תמיד מומלץ להשתמש בשמן עץ טיק. השמן מספק מחסום הגנה מפני פגעי הטבע ומסיר את הסיכון לסדקים וכתמים וכמובן שזה גם נותן לרהיטים שלכם מראה חדש ונוצץ.

אם הרהיטים שלכם עשויים מאלומיניום צריך לבדוק אותם באופן יסודי במיוחד שריטות ברגליים של הכסאות. לגבי רהיטים שמצופים צבע חשוב מאוד לא להשאיר אותם בחוץ בחורף מאחר ואתם עלולים למצוא אותם מכוסים בחלודה. כל האזורים שניזוקו חייבים להיות מטופלים עם צבע מתאים לשימוש על מתכת. לפני שאתם צובעים יש לוודא שהאזור יבש לגמרי ולנסות ולהשתמש במברשת צבע עדינה על מנת שלא יראו את שכבת הצבע על הריהוט

כיסוי ואחסון

לאחר השטיפה והטיפול ברהיטים שלכם אתם צריכים להחליט איפה ואיך לאחסן אותם בחודשי החורף . אם תשאירו את ריהוט הגן בחוץ בחודשי החורף הוא עלול להיחשף למזג אוויר קיצוני ולההרס, לכן אתם צריכים להשקיע באיכות ריהוט הגן שאתם רוכשים. כיסויים איכותיים עשויים לעשות את העבודה ולשמור על ריהוט הגן בחורף. על ידי בחירת כיסויים איכותיים מבד נושם הרהיטים שלכם יישמרו מנזקי לחות ויקבלו הגנה מפני לכלוך ציפורים אשר גורם בדרך כלל לרהיטי גן רבים להירקב.

מיקום האחסון האידיאלי עבור ריהוט הגן שלכם הוא בבית. מחסן הוא המקום המושלם לאחסון רהיטי הגן, רבים מפריטי ריהוט הגינה ניתן לערום או לקפל כך שהם תופסים פחות מקום ממה שאתם מתארים, למי שאין מחסן יכול פשוט לקפל את הרהיטים שעשויים להינזק ולכסות אותם עם כיסוי תואם.

על ידי ביצוע השלבים הבאים תוכלו לגלות כי אורך החיים של ריהוט הגן שלכם יגדל וכאשר האביב יגיעו תוכלו להנות מריהוט הגן כאילו זה עתה נרכש.

לפרטים נוספים: www.gardenplanet.co.il

IMG_3491

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top