כיצד לקנות מקרר – טיפים לבחירה נכונה של מקרר

באדיבות: אייל בן אליעזר מנכ”ל רשת החשמל הסיטונאי

מקרר הוא אחד מהפריטים החשובים וההכרחיים במטבח של כל בית או משרד. מקרר הוא מוצר שמעניק שירות לשנים רבות ולכן ברכישת מקרר חדש מומלץ לבחור במוצר אמין ואיכותי שיצדיק את ההשקעה הכספית  ויפעל ביעילות לטווח ארוך.

עובדה: ככל שצריכת האנרגיה של המקרר יעילה יותר כך הוא צורך פחות חשמל. צריכת חשמל קטנה יותר מאפשרת חיסכון בחשבון החשמל השוטף לאורך שנים רבות, נתון שכדאי לקחת בחשבון גם כאשר מדובר בדגם יקר ומעוצב.

כל מקרר נושא תווית אנרגיה המהווה פרמטר קריטי ברכישת המקרר. תווית האנרגיה היא תקן אירופאי לדירוג מוצרי חשמל, על התווית ניתן למצוא את נפח המקרר, צריכת החשמל השנתית בקוט”ש, תאריך התפוגה של התווית והכי חשוב- הדירוג האנרגטי. הדירוג האנרגטי מסומן באותיות הלועזיות A-G  כאשר A  מסמלת דרגת צריכת חשמל יעילה ביותר ו­-G  היא  הדרגה הנמוכה ביותר המותרת על פי חוק.

המקררים, לאור חשיבותם, הם מכשירי החשמל היחידים להם נקבעו דרגות נוספות יעילות יותר והן- A+ ו- A++ ולכן מומלץ לרכוש מקרר שהוצמד לו דירוג אנרגטי A או B.

מומלץ להקפיד על רווח של לפחות 10 ס”מ בין הדופן האחורי של המקרר לבין הקיר, רווח של 15 ס”מ לפחות מלמעלה ובכל צד – 5 ס”מ לפחות. על מנת לאפשר תנועה חופשית של האוויר הדרושה לאוורור המעבה שמאחורי המקרר.

מומלץ לכוון את הטרמוסטט לדרגה מתאימה, חשוב לזכור כי קירור מוגזם צורך אנרגיה מיותרת.

מומלץ לשים דגש על מיקום המקרר על מנת שנוכל להקפיד על פתיחה נוחה של הדלת וכדי לקצר את משך פתיחתה. כמו כן יש להימנע מפתיחת הדלת שלא לצורך ולקצר עד כמה שאפשר את הזמן שבו הדלת פתוחה.

על מנת לא להוסיף עומס למערכת הקירור מומלץ להימנע מהכנסת מזון חם למקרר מכיוון שהדבר צורך מידת קור מיותרת. מזון חם יחמם את המקרר, יאיץ את פעולת המדחס ויבזבז אנרגיה.

מומלץ להרחיק מהמקרר מכשירים הפולטים חום.

מקררים מצוידים במדפים ותאי אחסון מסוגים שונים עם או בלי אפשרויות כוונון והתאמה, מומלץ לבחור אותם לפי סוגי המוצרים שאתם נוהגים לאחסן.

מידת הרעש שמפיק המקרר – אם אתם מאוהבי השקט והאווירה השלווה בבית וודאו שמידת הרעש תהיה עד 30 דציבלים. בדגמים מסוימים ניתן לתכנן הפעלה שקטה לפרקי זמן קצובים.

רשת החשמל הסיטונאי (מקבוצת אבי סופר) בע”מ נוסדה ע”י אייל בן אליעזר ואבי סופר ובשנת 2010 הצטרפה אליה חברת ניופאן כשותפה שלישית. רשת החשמל הסיטונאי מונה 10 סניפים בפריסה ארצית, כאשר חנויות הרשת ממוקמות במרכזי קניות ביג ו-G המעניקים חווית קניה לצרכן,  הרשת דוגלת במחיר לצד שרות ואמינות.
המוטו המוביל את החברה “תשווה תרוויח”!

לאתר החשמל הסיטונאי

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top