מתמטיקה של בית ספר יסודי: לגלות מחדש, להבין, ללמד לאהוב

דברים קשים נכתבו בתקשורת על המשבר החמור בלימודי המתמטיקה בבתי הספר בישראל. המורים זקוקים לכלים נוספים, וההורים אינם יכולים להסתמך עוד על בתי הספר בנושא וחייבים לתת לילדים עזרה מהבית.

בדיוק מסיבה זו יצא לאור הספר: “מתמטיקה של בית ספר יסודי ” מאת פרופסור רז קופרמן, בהוצאת “מעלות”, המיועד לכל העוסקים בהוראת מתמטיקה בכיתה או בבית.

האופן הבהיר, היסודי והמובנה שבו מציג הספר את הדברים הופך אותו נכס לא רק למורים, אלא גם להורים. הוא יעזור לבסס ולהעמיק את בקיאותם במתמטיקה יסודית, יחדד עבורם את המורכבות והיופי של הוראתה ומי יודע, אולי אפילו יגרום לילדים לאהוב את המקצוע המפחיד ביותר בבית הספר.

מחבר הספר, רז קופרמן , הוא פרופסור במכון איינשטיין למתמטיקה באוניברסיטה העברית בירושלים. פעילותו בחינוך המתמטי החלה כשילדיו החלו להתעניין במתמטיקה. במסגרת זו הקים תכנית להדרכת מורים למתמטיקה בה לימד. את הספר כתב תוך כדי התנסות זו ובעקבותיה.

 “ספר זה החל את דרכו כרשימות שכתבתי להשתלמויות של מורים בבתי ספר יסודיים”, מספר פרופ’ קופרמן, “הופתעתי אז לגלות שספרות מתמטית בעברית המיועדת לאלפי המורים המלמדים מתמטיקה בישראל אינה בנמצא. מקורות העזר היחידים הקיימים למורים הם, כך מתברר, “המדריכים למורה” הנלווים לספרי הלימוד, ואלו, אינם מלמדים מתמטיקה, אלא מנחים את המורה כיצד להשתמש בספרי התלמיד ולנהל מהלך שיעור”.

 הספר נכתב מתוך אמונה שחיוני למורים למתמטיקה שתהיה להם ספרות נגישה ובהירה העוסקת בתחום הדעת אותו הם מלמדים” מוסיף קופרמן, “מטרת הספר היא להרחיב את ידיעות העוסקים במתמטיקה בכיתה ובבית, מהרעיונות שבבסיסה ועד לאופן הוראתה, ולהעניק להם את היכולת להבדיל בין עיקר לטפל, לבחור דוגמאות טובות, לזהות ולתקן שגיאות נפוצות ולפתח חשיבה ביקורתית”.

 הספר, שהינו הראשון מבין שני חלקים, עוסק בתכנים הנלמדים בכיתות א-ג, ובמרכזו מספרים ומנייה, ארבע פעולות החשבון, השיטה העשרונית ומושגי יסוד בגאומטריה.

 מחיר מומלץ לצרכן -89 ₪

 רז קופרמן
רז קופרמן

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top