הסעות תלמידים בנוחות ובבטיחות

ימי הקיץ הולכים ונגמרים, וצריך להתחיל לדאוג להסעות תלמידים לשנה הבאה. הסעות תלמידים מתמקדות בשני סוגים עיקריים: הסעות תלמידים לבית הספר ובחזרה על בסיס יום יומי וקבוע, והסעות לטיולים, ביקורים באתרים שונים וכדומה. הסעות אלה מתבצעות בדרך כלל באוטובוסים גדולים וממוזגים, למעט דרישות ספציפיות להסעות קטנות יותר במקרים מיוחדים. הסעות תלמידים הן הסעות מיוחדות, ויש להקפיד היטב על החברה שאיתה עובדים.

בחירת חברת הסעות לתלמידים

בחירת חברת הסעות לתלמידים מחייבת התחשבות בגורמים רבים שיש לקחת בחשבון. על חברת ההסעות להיות בעלת צי רכבים גדול ומגוון כדי שבכל מקרה ובכל מצב היא תוכל לשלוח את הרכבים להסעות הבוקר המאורגנות היום יומיות ללא תקלות, וללא תירוצים של רכב מושבת או מקולקל. חברות הסעות גדולות וותיקות מחזיקות צי רכבים הכולל בין היתר:

  • אוטובוסים ל 50 נוסעים
  • מיניבוסים ל 20 נוסעים
  • אוטובוסים קטנים ל 14 עד 16 נוסעים
  • רכבים עם מעלונים לנכים

בנוסף לצי הרכבים של החברה, יש להקפיד כי החברה מורשית להסעת נוסעים בשכר, ושהיא בעלת תעודת הסמכה ממשרד התחבורה, ושלנהגים שלה יש רשיון מיוחד להסעת ילדים. רשיון זה מגיע בנוסף לרשיון הנהיגה הציבורי הרגיל שמתיר להם לנהוג רכבי הסעה בשכר. יש להקפיד כי כל הנהגים הם וותיקים ומעל גיל 24 לפחות, וכי כולם בעלי רשיון נהיגה בכלי הרכב שהם נוהגים בהם, וכי יש להם תעודת יושר.

פרמטרים נוספים לבדיקה

בטיחות – מעבר לבדיקות שנמנו למעלה, יש לוודא כי בכל רכבי ההסעות לתלמידים יש את כל אמצעי הבטיחות המחוייבים על פי החוק כמו חגורות בטיחות לכל מושבי הנוסעים, מטף כיבוי, ערכת עזרה ראשונה בכל רכב וכדומה.

ביטוח ואחריות – לכל חברת הסעות חייב שיהיה ביטוח לכלל הנוסעים שהיא מובילה ואחריות על הגעה בזמן, ועל כל יתר התחייבויותיה שצריכים להיות מעוגנים בהסכם חתום.

ביקורת רכבים – דבר נוסף שיש לבדוק הוא כי הרכבים עוברים בדיקה וביקורת קפדניים פעם בחודש על ידי קצין בטיחות בתעבורה. כמו כן על החברה להיות בעלת תו תקן של מכון התקנים הישראלי מסוג 9002 ISO.

נוחות הנסיעה – יש לבדוק גם את נוחות הנסיעה ואת אמצעי הבידור ברכב. הסעות תלמידים לטיולים יכולות לארוך זמן רב, ומומלץ שיהיה ברכבי הסעה אלה מכשיר וידאו ומסכי הקרנה על מנת שהתלמידים יהיו שקטים בזמן הנסיעה ולא יפריעו לנהג. גם מערכת הגברה עם מיקרופון למדריך הנסיעה חיונית, ומאד עוזרת בנסיעות מסוג זה.

חברת הסעות לכל מקום

הסעות תלמידים יכולות להתרחש בכל מקום בארץ, במיוחד כשמדובר על הסעות לטיולים ולביקורים באתרים שונים. חברת הסעות צריכה להיות מסוגלת להגיע לכל מקום עם צי הרכבים שלה, ולעשות זאת ביעילות מקסימאלית. שימוש במכשירי GPS חיוניים כיום בכל כלי רכב ועל אחת כמה וכמה באוטובוסים להסעות.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top