איך לחסוך בהוצאות הסלולאר

כולנו משתמשים בטלפונים סלולאריים ורובנו כבר התקדמנו או שואפים להתקדם כבר לסמארטפונים שמאפשרים יכולות עשירות ומתקדמות הרבה מעבר לביצוע שיחות ושליחת הודעות SMS בלבד. שוק הסלולאר בישראל גדול מאוד ביחס לכמות האוכלוסייה וכפי שאני שמים לב בכל חודש הוא שוק יחסית יקר לצרכן הישראלי, אז למרות הפרשנויות על היעדר תחרות בשוק זה וריכוזיות יתר שפוגעת בנו, הצרכנים, יש בכל זאת דרכים לחסוך ולכן יש ראשית לשאול איך לחסוך בהוצאות הסלולרי, ולהתקדם משם.

לקנות מכשיר באופן עצמאי

למרות שחברות הסלולאר בישראל טוענות שהן מספקות לנו את המכשירים עצמם במחירים מסובסדים, בפועל הן מוכרות אותם במחירים יקרים מאוד ויקרים יותר מאשר אלו שניתן להשיג בשוק הפרטי.מבחינת איך לחסוך בהוצאות הסלולאר הצעד הראשון הוא לא לקנות את המכשיר מספקית סלולאר ובכך גם להתחייב לתשלומים רבים ויקרים אלא לקנות מכשיר עצמאית באחת מבין החנויות הרבות הקיימות בישראל או אפילו בחו”ל – אפשר לקנות ככה מכשירים מכל הסוגים, כולל החדשים והמתקדמים ביותר, במחירים נוחים ולעיתים זולים משמעותית.

כיום קיים גם חוק ניתוק הזיקה שמחייב את חברות הסלולאר להעניק למי שרכש מכשיר עצמאית את אותן הטבות מבחינת זיכוי זמן אוויר כמו לקוח “רגיל” שרכש את אותו מכשיר מחברת הסלולאר עצמה.

לבדוק את כדאיות החלפת הספקית

בפברואר 2011 נכנס לתוקף חוק שמפחית משמעותית את קנסות היציאה שלקוחות הסלולר בישראל משלמים לחברות, בעבר קנסות אלו היו חסם מהותי עבור לקוחות שרצו לעבור חברה באמצע תקופת ההתחייבות. התחום כיום פועל כך שלקוח שמבקש להתנתק משלם שעומד על 8% מסכום החשבון החודשי הממוצע כפול מספר החודשים שנשארו בהתחייבות. כך שאם מצאתם עסקה זולה יותר אצל המתחרים, חשבו באופן פשוט כמה יעלה להתנתק לעומת החיסכון שיושג והנה לכם דרך יעילה איך לחסוך בהוצאות הסלולאר.

שדרגו פחות

משתמש הסלולאר הישראלי הממוצע משדרג את המכשיר שלו כל שנה וחצי. אמנם הטכנולוגיה מתקדמת מהר והחברות השונות גורמות לנו לרצות תמיד את הכי חדש, אבל מרכיב מהותי מבחינת איך לחסוך בהוצאות הסלולרי הוא לוותר על ההוצאה הזו ולשדרג פחות – אין שום בעיה ברוב המקרים להישאר עם אותו מכשיר גם 3 שנים.

מציאת עסקאות זולות ומתאימות

אם אתם שואלים איך לחסוך בהוצאות הסלולאר ואתם עומדים לפני חידוש חוזה עם חברת סלולר כזו או אחרת, חשוב לבצע סקר שוק מקיף ולמצוא את העסקה שלא רק תהיה הכי זולה אלא הכי מתאימה לאופי השימוש שלכם. אם רוב מכריע של השיחות שלכם מתבצעות למספר מצומצם וקבוע של אנשים נסו לקבל מחירים נמוכים במיוחד לאותם מספרים, משתמשי SMS כבדים צריכים לשאוף לחבילת הודעות זולה וכן הלאה. בהחלט רצוי לוותר על אופציות ותוספות זוהרות שלא ישמשו אתכם כלל אבל בכל זאת תשלמו עליהם בכל חודש – למשל שירותי דור 3 ואינטרנט סלולארי אם אתם רק מבצעים שיחות ושולחים הודעות.

מעבר לכך, מבחינת איך לחסוך בהוצאות הסלולרי, ניתן להגבל את החשבון החודשי של ילדים, לבצע שיחות קצרות מאוד, מהבית או המשרד להתקשר מטלפון נייח שהוא לרוב זול יותר ועוד שיטות מגוונות.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top