דיווח למשטרה על תאונת דרכים

היקלעות לתאונת דרכים, מכל סוג שהוא, היא כמובן חוויה מאוד לא נעימה ולא רצויה. המקרים שמצריכים דיווח למשטרה על תאונת דרכים הם לרוב הקשים יותר מהיבטים שונים ואלו התאונות שהכי כדאי להימנע מהן בין אם בתור האשם בתאונה או הצד שהיה הקורבן לתאונה. כמו כן, במקרים רבים יש צורך להשיג אישור משטרה תאונת דרכים לצרכים שונים, אפילו אם לא היו נפגעים או נזק מהותי לרכוש.

אילו תאונות מצריכות דיווח למשטרה

מבחינת החוק היבש בישראל, ישנה חובת דיווח למשטרה על תאונת דרכים במקרים בהם יש אנשים שנפגעו פיזית מהתאונה. בתאונות שרק נגרם נזק לרכוש אין חובת דיווח למשטרה אך במקרים רבים מי מהמעורבים יחליט כן לדווח וגם עבור תאונות דרכים עם נזק לרכוש בלבד לעיתים עולה הצורך להשיג אישור משטרתי לתאונת דרכים.

חשוב לציין כי במקרה של תאונות “פגע וברח” תמיד רצוי לבצע דיווח למשטרה על תאונת דרכים גם אם רק נגרם נזק לרכוש ולא פגיעה גופנית כלשהי.

דרך הדיווח בפועל

אדם שמבקש לדווח למשטרה על תאונת דרכים – ולא משנה איזה צד הוא שיחק בתאונה – חייב ראשית להגיע פיזית ואישית לתחנת המשטרה שבה יש יחידת תנועה או מחלק בוחנים ולהגיש את הדיווח בהתאם לנהלים הקבועים.

 • פונה למשטרה חייב להזדהות באופן מלא ולהציג תעודה מזהה לצד רישיונות מקוריים של הרכב – רישיון רכב, ביטוח חובה ורישיון נהיגה.
 • יש למלא טופס דיווח למשטרה על תאונת דרכים שכולל שני צדדים – חייבים למלא את כל חלקי הטופס ולחתום בסופו.
 • אם קיימים מסמכים רפואיים הרלבנטיים לתאונה יש להצטייד בהם או בהעתקים שלהם על מנת לצרף אותם לדיווח.
 • מבחינת אישור משטרה תאונת דרכים יש לציין את שמות כל המעורבים בתאונה, כולל פרטי הרכבים המעורבים ופרטי הביטוח שלהם.

למה צריך אשור משטרה על תאונת דרכים

מעבר להגשת הדיווח עצמו למשטרה כך שתוכל לחקור מה קרה ומי אשם לגבי תאונה ספציפית – למשל כאשר היו נפגעים פיזית או הפוגע עצמו נמלט מהזירה – האישור המשטרתי על תאונת הדרכים רלבנטי לכמה דברים. אישר משטרה תאונת דרכים הוא מסמך חשוב מאוד מבחינת התנהלות מול הביטוח וקבלת טיפול רפואי מתאים במימון חברת הביטוח המעורבות. האישור כולל באופן עקרוני את פרטי המעורבים כך שניתן להציג את האישור למוסד רפואי כלשהו להעברה לחברת הביטוח כך שאת ענייני המימון וההתחשבנות מול חברת הביטוח של הפוגע בתאונה תבצע המבטחת של מציג האישור.

מקרים למשל בהם למעורב בתאונה, במיוחד הפוגע או האשם, לא הייתה פוליסת ביטוח חובה בתוקף

דיווח למשטרה על תאונת דרכים והאישור הנלווה לדיווח זה מהותיים מאוד מבחינת פעילות המשטרה מול אותו אדם וההתנהלות של חברות הביטוח מולו.

באופן כללי, אישור משטרה תאונת דרכים הוא מסמך רלבנטי וחשוב על מנת לקבל כיסוי מימוני לטיפולים רפואיים בעקבות התאונה.

1 thought on “דיווח למשטרה על תאונת דרכים”

 1. מאמר טוב, אל תגידו לי זה לו יקרא ותתעלמו.
  אם קרא והייתם מעורבים בתאונה עדיף תמיד לדווח למשטרה.
  עלינו לקבל מהם אישור משטרה תאונת דרכים כדי להיות מכוסים בטיפולים הרפואיים.
  לפעמים הנזקים הגדולים מגיעים רק לאחר מס’ שנים ולך תוכיח…….

  בברכה,
  שיר לב
  http://xn--5dbaaldanagj3al0n.org.il/10

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top