על מיתוסים וטעויות נפוצות בבחירת תמונת פרופיל באתרי היכרויות

תמונה כובשת

באדיבות JDate, אתר ההיכרויות המוביל בישראל

אתרי היכרויות הפכו לכלי נפוץ ויעיל בקרב המעוניינים למצוא קשר רציני וזוגיות אמיתית. בכל פעם שאנו שומעים על סיפור הצלחה מהאינטרנט השאיפה היא לגלות מה סוד הקסם שיעזור גם לנו למצוא אהבה.

לאורך השנים הוכתרו לא מעט מומחים ואחריהם לא אחרו לבוא גם המיתוסים אשר קבעו נחרצות מה עלינו לעשות כדי לזכות ביותר תגובות ולהעלות את סיכויינו במציאת זוגיות. תמונת הפרופיל היא אחת ההחלטות החשובות בהקשר זה.

מחקרים  שנערכו  באנגליה, בהתבסס על למעלה מ-7000 תמונות פרופיל מציגים תוצאות מפתיעות המנפצות מיתוסים בכל הנוגע לתמונות ברשת:

תמיד כדאי לבחור תמונה בה אתם מחייכים-  ממש לא נכון. עבור נשים, התמונות שזכו לקבל הכי הרבה הודעות הן דווקא אלו בהן הבחורה שולחת מבט ישיר, כמעט מפלרטט (לא בצורה בוטה מדי) אל המצלמה. חיוכים לא קיבלו היענות מיוחדת לכאן או לכאן, והתמונות הכי גרועות מבחינת הנשים- אלו בהן הן נראות מפלרטטות שלא ישירות אל עבר המצלמה. שנאמר, אם את מפלרטטת, לפחות עשי את זה עם האדם הנכון- זה שמסתכל בתמונה שלך כרגע.

 עבור גברים, ממש לא כדאי לחייך– התמונות שמקבלות הכי הרבה מסרים הן אלו בהם נראה הגבר מסתכל לנקודה שאינה המצלמה, ואינו מחייך (במילים אחרות, נראה עסוק ואינו מודע למצלמה- מסתוריות, כנראה, מנצחת גם כאן). גם כאן, תמונות בהן נראה הגבר מפלרטט כלפי אובייקט שאינו עדשת המצלמה הן הגרועות ביותר עבורו.

 זווית “myspace” לנשים אינה אפקטיבית- לא נכון! זו הזווית האפקטיבית ביותר! הזווית המפורסמת הזו מושגת כאשר מחזיקים את המצלמה מעל הראש ביד אחת, ועושים הבעה שבהיעדר מילים אחרות נכנה אותה “ביישנות מזויפת”. באופן מפתיע מאוד , זו מסתמנת להיות הצלחה גורפת בקרב בנות המין הנשי, עם פער של עשרות אחוזים לטובתה ביחס לכל זווית צילום או סגנון תמונה אחר.

 לעניין המחשוף הנשי, שמקבילתו הגברית (צילום ללא חולצה) – אכן תמונות בעלות מחשוף מקבלות יותר פניות, אך באופן לא מפתיע, רוב ההודעות שמקבלות תמונות המחשוף אינן מתפתחות למשהו משמעותי.

 סגנון התמונות שמקבל הכי הרבה הודעות בעל תוכן שמכיל פונטציאל התפתחות שיחה הן אלו בהן האישה עושה משהו מעניין (מנגנת בגיטרה, למשל), והפער הוא פער של עשרות אחוזים מהממוצע בהקשר זה.

 גברים צריכים להצטלם עם חולצה- דווקא לא! אבל אם יש לכם גוף חטוב, הססטיסטיקה מראה שאם תצטלמו בלי חולצה ותראו אותו תקבלו הרבה יותר פניות מאשר אותו הפרופיל מלווה בתמונה עם חולצה. פשוט עניין של הבלטת היתרונות, כנראה. נתון נוסף מעניין בהקשר זה הוא השפעת הגיל- ככל שהגיל עולה, כך יעילותן של התמונות ללא החולצה פוחתת. בגיל 19 מדובר על השפעה חיובית גורפת, בגיל 31 יש עדיין יתרון לנטולי החולצה, אבל לא בצורה קיצונית כ”כ.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top