מה להביא לחדר לידה

חדר הלידה הוא המקום בו כל תשעת החודשים האחרונים מגיעים למיצוי ולשיא התהליך כולו, המקום שבו נולדים חיים חדשים לעולם והמשפחה שלכם מתרחבת. בישראל תהליך ההריון והלידה תופס משמעות רבה מאוד ורבות מאיתנו הנשים עוברות שינויים רגשיים רבים לצד הפיזיים המובנים מאליהם, ההכנה ללידה בישראל מפותחת מאוד הן מבחינת קורסים שונים, עצות מחברות וקרובות משפחה וכמובן מידע עצום ברשת. הנושא של מה צריך לקחת לחדר לידה או מה להביא לחדר לידה גם כן מהווה חלק משמעותי בתהליך ובהכנה אליו.

רצוי להכין תיק הכנה ללידה כבר מהשבוע ה-36 להריון על מנת לא להיות בלחץ עם הופעת הצירים או במקרה שבו תהליך הלידה מתבצע במהירות. כמו כן, מומלץ להפריד בין תיק הכנה ללידה עצמה ולבין התיק לשהות במחלקה, גם כי רבים מהדברים אינם נחוצים מבחינת מה לקחת לחדר לידה וגם כדי להקל על בן הזוג עם הסחיבות למיניהן.

ביגוד – נוח ופשוט

מן הסתם לא תביאי שמלת ערב לחדר הלידה, הבגדים שעליך להביא צריכים להיות פשוטים ונוחים, כאלו שקל להסיר בעת הצורך או הכי טוב אלו שניתן להשאירם עליך גם בעת הלידה עצמה על כל המשתמע מכך. אפשר להצטייד בגופייה ארוכה פשוטה וכותונת לילה נוחה שאפשר ללבוש מתחת לחלוק בית החולים.

אוכל ושתייה

תהליך הלידה כרוך כמובן במאמצים גופניים משמעותיים והוא עשוי להימשך שעות ארוכות. בכל מקרה רצוי לזכור מבחינת מה להביא לחדר לידה לשים בתיק אוכל ושתייה. במקרים מסוימים תידרשי להיות בצום עקב חשש לניתוח קיסרי מסיבות כאלו ואחרות, אך למרות סיכון זה עדיף שתגיעי מוכנה ומקסימום לא תשתמשי או שבן זוגך יאכל.

מבחינת מזון רצוי לשמור על מזונות מספקי אנרגיה זמינה וקלים לעיכול, פירות יבשים ואגוזים, חטיפי אנרגיה, תמרים, שוקולד לנפש ולרגיעה וכדומה. שתייה שניתן לשים בתיק לחדר הלידה היא מיץ ענבים לבנים,  משקאות איזוטוניים שמחזירים את הגוף למאזן מלחים תקין, מיצים טבעיים וכדומה.

עזרים לסיוע ללידה

לידה היא כמובן לא תהליך נעים במיוחד למרות האושר והסיפוק שמגיעים בסופו, הכאבים מגיעים לרמות גבוהות מאוד ולכן רצוי וניתן בהחלט להצטייד במגוון עזרים לסיוע לתהליך. עזרים אלו הם החל בשמנים לעיסוי אזור הלידה להקלת התהליך ועד אמצעים פיזיים להפגת הכאב או הסחת הדעת ממנו. מבחינת מה לקחת לחדר לידה אפשר להצטייד במוסיקה – או למערכת בחדר הלידה או בנגן מדיה כלשהו, שמן שקדים סגור באריזתו המקורית, תרופות טבעיות כגון רסקיו או אמצעים מורידי לחץ אחרים, כדור פיזיו ומשאבה לניפוחו לקפיצות והקלת הכאבים בצירים, כדור טניס או כדור אחר ללחיצות חזקות בזמן הצירים.

מעבר לכך, מבחינת מה צריך להביא לחדר לידה אפשר להביא כפכפים למקלחת ולשירותים, תחתוני רשת, משחה לשפתיים יבשות, ערכת דם טבורי למי שבחר לשמור אותו וכל אביזר אחר שעשוי לסייע לתהליך.

קיראי גם: עשרת הדברים שחייבים לקחת לחדר לידה

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top