“מי השף?” – משַׂחקים, מבשלים ואוכלים בריא!

ערכה חווייתית המשלבת גם משחק רביעיות, גם מתכונים וגם חינוך לתזונה נבונה – הכול בקופסה אחת. מחבּרים את הילדים לחוויית בישול והנאה במטבח ומקנים להם הרגלי תזונה נבונה דרך בילוי מושלם.

“מי השף?”, משחק רביעיות בקופסה, נועד לחשוף את הילדים לחוויית הבישול וההנאה במטבח, ובתוך כך גם להקנות להם הרגלי תזונה נכונה והבנה של חשיבות אכילת פירות וירקות. המשחק מאפשר לילד לחקור, לבחון וליצור פתרונות חלופיים תוך גילוי יצירתיות ומקוריות, ומעלה למודעות ולדיון במשפחה סוגיות של תזונה נבונה ואכילה בריאה.

את המשחק פיתחה הדס יריב, טכנולוגית מזון ובעלת תואר שני בתזונה, בשיתוף עם השפית שלי לרון. המשחק זכה בתו התוכן היוקרתי של מכון אדלר.

המשחק מכיל 13 רביעיות מתכונים המתאימים לכל בני המשפחה, כולם מפירות וירקות. כל רביעייה מורכבת מן החומרים הדרושים למתכון; אופן ההכנה שלו; רעיונות לגיוון; והסבר על הערך הבריאותי של המנה. מתאים למשחק עם חברים, לחוויה משותפת של כל בני המשפחה, לפעילות “בית מארח”, לפעילויות יום הולדת, לימי בריאות בבית הספר, בגנים, בחברות ובארגונים, ולגיוון ארוחות ערב ובוקר.

למה עכשיו? בישראל 2014 על פי דו”ח המועצה לשלום הילד, אחד מכל שלושה ילדים סובל מעודף משקל ומהשמנת יתר. הרגלי אכילה בריאים יכולים למנוע השמנה כזאת עוד לפני שהיא מתחילה. בעשור האחרון חלה ירידה דרסטית בכמות הפירות והירקות הנצרכים בקרב ילדים בישראל (מ-85% ל-43%). הקניית הרגלים לתזונה נבונה בגיל הילדות היא מתנה לחיינו כבוגרים. משחק משותף הוא דרך נפלאה לאפשר זמן איכות והנאה עם בני משפחה וחברים, תוך כדי לימוד ואימוץ אורח חיים בריא וחינוך לתזונה נבונה.

את ערכת “מי השף” ניתן להשיג בחנויות הצעצועים והספרים וברשת “צומת ספרים”. מחיר מומלץ לצרכן: 59.9 ₪.
מי השף

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top