אילן פיבקו, איילה צרפתי ואילנה גור מזמינים אתכם לשיחה אישית

‘שיחות עיצוב’ הן הזדמנות נדירה לאדריכלים, מעצבים, סטודנטים לעיצוב וקהל שוחר תרבות, אמנות ועיצוב לפגוש את האדריכל אילן פיבקו, את מעצבת איילה צרפתי ואת האמנית אילנה גור במסגרת סדנת השתתפות פעילה באווירה אינטימית במוזיאון אילנה גור. הסדנה תכלול ארבעה מפגשים בהם יזכו המשתתפים לדבר ‘פנים אל פנים’ עם אנשי המקצוע המובילים בתחומם, לשאול אותם שאלות אישיות, ללמוד מהם על הטרנדים החמים בעיצוב ואדריכלות בעולם ולהיחשף לסיפורי ההצלחה האישיים של כל אחד מהם ממקור ראשון.

הסדנה פותחת דלת להיכרות עם שלושה אנשי תעשייה מובילים בתחומם בארץ ובעולם אשר אינם מרבים להיחשף לקהל הרחב ובמסגרתה יתקיים דיאלוג פעיל בין המשתתפים לבין אנשי המקצוע. המפגשים יתקיימו באווירה אישית על כוס קפה בבית יפואי עתיק ובמסגרתם יענו פיבקו, צרפתי וגור על שאלות הקהל, יחשפו אותו לטרנדים בעולם העיצוב והאדריכלות הישראלי והעולמי ויספרו, כל אחד בתחומו, על הדרך האישית שלהם להצליח במשימה הכמעט בלתי אפשרית, כיצד הופכים את האהבה

והתשוקה לעיצוב ואסתטיקה לסיפור הצלחה. את הסדנה תנחה ד”ר דניאלה אוהד, חוקרת תולדות העיצוב ומומחית בינלאומית לאספנות עיצוב.

המפגשים יערכו במוזיאון אילנה גור, אוספי המוזיאון מכילים למעלה מ-500 יצירות של אמנות ישראלית, בינלאומית ואותנטית לצד עבודותיה של האמנית-האספנית. יצירות האמנות במוזיאון כוללות: ציורים, פסלים, וידאו ארט, אמנות שבטית, עתיקות, רישום, פריטי עיצוב וחפצים שימושיים נרכשו רובן ככולן על פי טעם האמנית אילנה גור המשמשת גם כאספנית וכאוצרת האוסף.

הסדנה תכלול סדרה של ארבעה מפגשים. במסגרת המפגש הראשון יתארח במוזיאון האדריכל אילן פיבקו שינהל דיאלוג פתוח עם המשתתפים בנושאים הקשורים לאדריכלות, עיצוב, בנייה עירונית ונושאים נוספים שיעלו במסגרת הדיון וקשורים לתחום עיסוקו. במפגש השני תתארח איילה צרפתי, מעצבת המנורות הבינלאומית המובילה בישראל ותדבר עם המשתתפים על הצעדים בדרך להצלחה, על הדרכים לשווק את המוצר בזירה העולמית וגם על טרנדים וחידושים בתחומי העיצוב בהם מתעסקת צרפתי.

במפגש השלישי יפגשו המשתתפים את אילנה גור, מייסדת המוזיאון ויוכלו לשאול אותה שאלות הנוגעות לקריירה הבינלאומית שלה, למוזיאון ולתחומי אמנות נוספים בהם היא עוסקת. המפגש הרביעי והמסכם יוקדש כולו לסיור מודרך במוזיאון שיתנהל על ידי מדריכת אמנות מקצועית. במהלכו יוכלו המשתתפים להתרשם מהיצירות במוזיאון ולהחליף חוויות ורשמים מהמפגשים הקודמים.

רקע על בעלי המקצוע המשתתפים בסדנה

אילנה גור נחשבת לאמנית בעלת שם עולמי שפסליה מוצגים בגלריות המרכזיות והחשובות בעולם. היא למדה אומנות בבצלאל והחלה לפסל בלוס אנג’לס, ארה”ב בסוף שנות ה-60. עשור לאחר מכן, בשנת 1972 הוצגה תערוכת יחיד שלה במוזיאון לוס אנג’לס ופסל שלה ניצב עד היום במוזיאון יד ושם בירושלים. תשוקתה לשלב את האמנות בחיים הובילה אותה לגילוי תחומים חדשים כמו עיצוב תכשיטים ופריטי לבוש אופנתיים בהם היא עוסקת בנוסף לפיסול.

איילה צרפתי נחשבת למעצבת התאורה המובילה בישראל ואחת המובילות בעולם. היא למדה אמנות ב”בצלאל” וב”מידלסקס פוליטקניק” ומאז המנורות שלה לא מפסיקות להימכר במספר מדינות וכולן מתוכננות ומיוצרות בסטודיו שהקימה עם בעלה תחת השם ‘אקווה קריאיישנס’. צרפתי מטביעה את חותמה במגוון רחב של תחומי עיצוב החוצים את גבולות התאורה וניתן להגדירה כאמנית, מעצבת, פסלת, יוצרת וממציאה. ההצלחה הבינלאומית שלה כוללת פרסום במגזינים נחשבים כמו הDesign Year Book, ווג, אל ובנוסף בגלריית “אינטר נוס” באיטליה, בשבוע העיצוב במילאנו ובתערוכת Salone Del Mobile.

אילן פיבקו נחשב לאחד האדריכלים המובילים בארץ. את לימודי הארכיטקטורה ובינוי ערים הוא סיים בטכניון בשנת 1975 ומאז הוא הצליח להתוות קו עיצובי ייחודי המשלב בין החספוס הישראלי לבין האלגנטיות העדינה של אירופה שם נולד ובילה את ילדותו. פיבקו מוסיף זווית הסתכלות ייחודית לארכיטקטורה הישראלית ומאחוריו מאות מבנים יוצאי דופן בישראל ובעולם, כשהבולטים שבהם הם מגדל פיבקו המפורסם שלצד נתיבי איילון, מתחם הצדף בסמוך לנמל יפו העתיקה, מועדון ה – VOX בתל אביב, שוק אשקלון החדש ופארק המדע בבאר שבע.

זמנים

המפגשים יערכו בימי ראשון בשעה 19:30 במוזיאון ‘אילנה גור’ ביפו העתיקה בתאריכים 4.3.2012 (מפגש עם אילן פיבקו), 11.3.2012 (מפגש עם איילה צרפתי), 25.3.2012 (מפגש עם אילנה גור), 1.4.2012 (סיור מודרך במוזיאון עם אמנית מקצועית). אורך כל מפגש יהיה כשעה וחצי.

תשלום

דמי השתתפות בסדנה למפגש בודד 125 ש”ח ולכל ארבעת המפגשים 345 ש”ח. מנויים על מגזין HDL  או מחזיקי כרטיסי פלטיניום של תשלובת ישראכרט יקבלו 10% הנחה.
לפרטים נוספים צרו קשר

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top