מידע'לה

מידע לכל דורש

bookmark bookmark
On September - 12 - 2015

אין ספק שאחת המילים האהובות ביותר על הצרכן הממוצע, שמהלכת קסם על כולנו ושיכולה לגרום גם לגדול החסכנים לשלוח יד ארוכה לכיס ולפתוח את הארנק, היא “מבצע“.

עם זאת, לא תמיד כל הנוצץ זהב הוא ולא תמיד מוצרים הנמצאים במבצע הם אכן כאלו שנשמח לפתח איתם מערכת יחסים ארוכת טווח. אי לכך, אם אתם נמצאים כעת בחיפושים אחרי מקררים במבצע, הרשו לנו להאיר את עיניכם בנוגע לסוגי המבצעים השונים הנהוגים בתחום זה, להמליץ לכם בנוגע למבצעים המומלצים ולפרט בנוגע לאלו שפחות.

מבצעי חיסול מלאי

מבצעי חיסול מלאי הם מבצעים שבדרך כלל נערכים בחנויות קטנות הנמצאות על סף פשיטת רגל. משנה לשנה רשתות מוצרי החשמל נוגסות בעוד ועוד חלקות טובות בתחום מוצרי האלקטרוניקה הביתיים וכתוצאה מכך בעלי עסקים קטנים נאלצים לפנות את מקומם אחר כבוד לשחקנים הגדולים בשוק. בחלק ניכר מהמקרים רגע לפני הסגירה, מנסים בעלי העסק להרוויח כמה שרק ניתן מהסחורה שעוד נשארה במלאי ולמשוך לקוחות רבים ככל האפשר בעזרת ביטוי הקסם המופלא: “מבצע חיסול“.

אמנם בדרך כלל מבצעים שנערכים לרגל חיסול המלאי מציעים מחירים אטרקטיביים, אך באופן כללי מומלץ להימנע ממבצעים שכאלה. מדוע כך הם פני הדברים? מהסיבה הפשוטה שברגע שהמוצר שתרכשו יתקלקל או יתחיל לזייף, לא באמת יהיה לכם אל מי לפנות, קחו זאת לתשומת לבכם. למעשה במקרים רבים הניסיון לחסוך מעט כסף במעמד הרכישה, עלול לעלות לכם ביוקר בטווח הרחוק.

מבצעי סוף עונה

לקראת סוף העונה, כאשר דגמים חדשים מתחילים לבצבץ ולהופיע בשוק, בעלי החנויות מזדרזים להכריז על מבצעי סוף עונה שמטרתם לפנות את המחסנים מהסחורה של העונה שעברה לטובת המוצרים מהקולקציות החדשות. מעניין לדעת שמבצעים כאלו לא אחת מציעים חמישים אחוזי הנחה ואף יותר. כמו כן חשוב להבין כי בדרך כלל אין הבדל משמעותי בין המוצרים שזהרו בעונה החולפת לבין המוצרים החדשים. זה בהחלט נכון כשמדובר במקררים, ולכן מדובר בהחלט על מבצעים אטרקטיביים ומומלצים.

מבצעים “חשודים”

במקרים מסוימים מוכרזים מבצעים על מוצרים ספציפיים מסיבה לא ברורה. אל לכם ללכת שולל כעיוורים אחרי מילת הקסם “מבצע”. תמיד יש לברר מה היא הסיבה לחגיגת המחירים. לא אחת מתברר כי מטרת המבצע להיפטר מדגמים לא איכותיים של מקררים שפשוט לא נחלו הצלחה רבה על רקע האיכות הירודה שלהם. כאשר מצטברת כמות מסוימת מדגם נחות של מקרר, בדרך כלל יבוצעו ניסיונות לפתות לקוחות בעזרת מחירים נמוכים או מבצעים למיניהם. ההמלצה שלנו בנושא זה: להתרחק!

מבצעי פתיחה

מבצעים חביבים מאוד הם מבצעי פתיחה, הנערכים לרגל פתיחת חנות חדשה השקת סדרת מקררים חדשה. מטרת המבצעים האלו למשוך לקוחות רבים ככל האפשר ולהפיץ את שמה של החנות ברבים בשלב מוקדם ככל האפשר. בדרך כלל אין במבצעים האלו כל סכנה לרכישה של סחורה פגומה או מיושנת שכן כל בעל עסק מודע לחשיבות העצומה של הרושם הראשוני, שלרוע המזל ניתן ליצור אך ורק פעם אחת ולכן מבצעי פתיחה בהחלט מהווים יופי של הזדמנות להתחדש במקרר חדש ואיכותי.

קטגוריות: מידע לצרכנים

השאר תגובה