מידע'לה

מידע לכל דורש

bookmark bookmark
On July - 18 - 2015

התאמת צבעי הבגדים, הנעליים והאביזרים השונים שאנו לובשות מדי יום כבר מזמן אינה נחלתן של מעצבות אופנה או סטייליסטיות המודעות במיוחד למראן החיצוני. נשים רבות כיום, וגם לא מעט גברים, מתאימים את צבעי הופעתם, על מנת לשמור על קוד אסתטי מסוים, אשר יותר ויותר אנשים מודעים לו.

התאמת הצבעים אינה תמיד דבר קל – לא תמיד אינטואיטיבי עבורנו להבין האם צבע מסוים הולך עם צבע אחר, האם כאשר שני צבעים מתאימים זה נכון תמיד או כתלות בפריטים המסוימים המתאפיינים בצבע זה וכד’. למרבה המזל, ולשמחתן של אינספור נשים וגם הרבה מאוד גברים, ישנם שני צבעים עיקריים אשר תמיד הולכים, כמעט עם כל צבע אחר ובכל קומבינציה אפשרית – אלו הם השחור והלבן הקלאסיים, כמובן.

 ללכת על בסיס שחור – הימור בטוח

שחור הוא צבע המהווה בסיס נוח ובטוח כאשר מתלבשים. גם אם איננו יודעים בדיוק איזו חולצה או אילו נעליים נלבש וננעל היום, תמיד אפשר להתחיל עם מכנסיים שחורים (או לחילופין חולצה שחורה). כך אנו מייצרים בסיס להופעה שלנו הבנוי על שחור, מה שמהווה הימור בטוח יחסית. כמעט כל צבע אפשרי של חולצה, כמו גם נעליים, יתאימו למכנסיים שחורים. לכן, תמיד ניתן להכניס אלמנט שחור דומיננטי כלשהו, ולבנות סביבו את שאר ההופעה. סביר מאוד להניח שהתוצאה שתתקבל תהיה אסתטית.

 לבן – קל להתאמה כל עוד נמנעים ממנת יתר

גם הצבע הלבן הוא כאמור מקום טוב להתחיל להתאים ממנו צבעים לשאר ההופעה, כאשר במקרה של צבע הבסיס הזה נרצה להימנע ממה שנקרא “מנת יתר”. כאשר כל או מרבית ההופעה נצבעת בלבן, מתקבל מראה מסוים מאוד אשר מרבית הנשים והגברים כאחד אינם מעוניינים בו, אלא אם כן הם מעוניינים ספציפית במראה כזה למטרה מסוימת (דוגמת טקסים וכד’). לכן, גם אם אנחנו בוחרים בצבע לבן כבסיס להופעה שלנו, יהיה לנו קל מאוד להתאים את שאר הפריטים, כל עוד לא נגזים ונהפוך את הצבע הדומיננטי והבולט ביותר בהופעה שלנו ללבן. בקיצור, הצבע הלבן כמעט תמיד הולך, רק כאשר הוא לא מקבל ייצוג יתר בהופעה הכללית.

 שחור ולבן כהימורים בטוחים גם בקניית בגדים באינטרנט

אנשים רבים יותר ויותר קונים כיום את בגדיהם באינטרנט. בעוד אנשים רבים עדיין נרתעים מן הצעד הזה, רבים מהם מעידים כי זה בעקבות חשש מהתאמה של הבגדים על הגוף שלהם וכד’, לאחר שרכשו אותם בלי למדוד או אפילו להרגיש אותם מוחשית. כפי שיעידו מיליוני אנשים אשר כן עברו כבר לרכוש בגדים באינטרנט, אין סיבה אמיתית לחשוש מכך. במיוחד כאשר מדובר בפריטים שחורים או לבנים, מרבית הסיכויים שהבגד יתאים עליכם (במידה וקניתם במידה שלכם, כמובן…), וייראה בדיוק כפי שתיארתם שהוא ייראה. זה היופי בשחור ובלבן – הם תמיד מתלבשים על הגוף בצורה טבעית יחסית, ואינם דורשים התאמות מיוחדות.

קטגוריות: עיצוב

השאר תגובה