מידע'לה

מידע לכל דורש

bookmark bookmark
On March - 22 - 2011

עגיל בטבור הוא אביזר אופנתי נפוץ מאוד בכל העולם וגם בישראל כאשר נערות ונשים רבות בוחרות לקשט את טבורן בעגיל יפה ובכך לקבל מראה מיוחד, עשיר וסקסי מאוד. למעשה, ישראל נחשבת למעצמת פירסינג ואנו מחזיקים באחוז הגבוה ביותר של בני נוער אשר עוברים פירסינג (מכל הסוגים) מכל העולם, כ-20%.

עגיל בטבור מהווה קישוט יפה ופופולארי מאוד, הוא מתאים לכלל הנשים ולא רק לבעלות בטן שטוחה ומושלמת, כמו שכל אישה יכולה לעשות עגילים באוזניים או נזם באף, כך גם עגיל בטבור הוא אפשרות ריאלית לכל אחת, ניתן לראות בעגיל לטבור כאמצעי יעיל להעלאת הביטחון עצמי והגברת תחושת נוחות עצמית עם הגוף הנשי.

היגיינה וניקיון מעל לכל!

הנושא הכי חשוב שכל נערה או אישה תיתקל בו לגבי עגיל בטבור הוא שמירה על סטריליות במהלך ביצוע ההליך וכמובן שמירה על הניקיון של המקום בתהליך ההחלמה. כאשר בוחרים “פירסר” ומקום שבו עושים עגיל בטבור חשוב מאוד שיש לאותו גורם מקצועי הקפדה יתרה על כל נושא הסטריליות, שימוש במחטים חד פעמיות ברמה רפואית וסביבת עבודה נקייה, לא צריך חדר ניתוח כמובן אבל בכל זאת מדובר על ביצוע הליך חודרני לרקמה ויש להתחשב בכך.

במהלך ההחלמה חשוב לנקות את האזור של עגיל בטבור בכל יום ואף כמה פעמים, בהתאם להוראות שתקבלי, יש לנקות את האזור בעדינות ועם חומרים מתאימים כגון אלכוהול, תמיסת מלח וכדומה ורק באמצעים סטריליים מתאימים.

עיקר הסיכון הוא מזיהומים

כמו כל הליך שמהותו רפואית, גם ביצוע עגיל בטבור כולל כמה סיכונים, אשר חלקם פשוטים וקלים מאוד וחלקם קשים אך גם נדירים מאוד. באופן כללי הסיכון המרכזי בפני כל מי שעושה עגיל בטבור הוא זיהום. זהו המשך ישיר לסעיף הקודם של ההיגיינה והניקיון. זיהום יגרום לדלקת בטבור, כאבים, אדמומיות ואפילו פגמים בהחלמת הרקמה. אם שומרים על סטריליות בביצוע החור, על ניקיון יסודי ונכון של האזור בימים שלאחר החירור ולא מחליפים את העגיל הראשון מהר אז סכנת הזיהום פוחתת משמעותית – עובדה שרוב הבנות אינן סובלות מזיהומים של עגיל בטבור.

שלושה שלבי החלמה לעגיל בטבור

הליך הביצוע של החור עבור הגיל הוא פשוט ומהיר מאוד, כל כולו נמשך דקות ספורות בלבד. אך מכל סוגי הפירסינג, עגיל בטבור מצריך את ההחלמה הארוכה ביותר בגלל גודל החור ובעיקר בגלל שהאזור כל הזמן זז ונתקל בהפרעות שונות. תהליך ההחלמה של עגיל בטבור כולל שלושה שלבים ועשוי להימשך עד שנה.

 • שלב ראשון: השלב הדלקתי, הגוף מפעיל את מערך הדלקת שנועד לרפא את הגוף מהחדרת הגוף הזר לתוכו וריפוי הפגיעה ברקמה. בשלב זה האזור יהיה רגיש, כואב, נפוח, אדום וייתכנו דימומים קלים הפרשות וכדומה – נמשך כמה ימים בלבד.

 • שלב שני: זהו שלב הגידול, עשוי להימשך כמה חודשים. בשלב זה הגוף מרפא את הפצע שנוצר מהליך ביצוע עגיל בטבור ויתכנו קרומים על העגיל עצמו שנובעים מהפרשות שיוצאות מהחור עצמו ומתייבשות על העגיל – אסור לנקות את העגיל עם ציפורניים וכדומה אלא רק באמצעים סטריליים. בשלבה זה הגוף אוטם את התעלה שנוצרה סביב מוט העגיל ובסיומו הפצע נחשב שהחלים לגמרי.

 • שלב שלישי: התעלה של הפירסינג מחלימה ומתקשה לרקמת צלקת עד להחלמה מלאה של כל האזור לאחר שלב זה כבר ממש אין חשש להחליף עגילים ככל העולה על רוחך.
קטגוריות: מידע לבנות

17 תגובות

 1. יש לי שאלה ..
  מחר אני עושה עגיל בטבור איך עאני מקה את העגיל שלא יקבל ינפקציה וכמה הזמן אני יצטרך להיות עם עגיל רפואי ?

  • יובל says:

   היי מאי.. אני יובל ואני בת 14 ועשיתי עגיל בטבור גם..
   גם בהתחלה אני ואמא שלי שמענו שלא כלכך ממליצים על זה..
   אבל בסופו של דבר עשיתי זה לא כואב..
   את צריכה לפני שינה למרוח את המישחה ויטה מרפן ..
   ולהתקלח עם סבון באיזור הטבור
   את צריכה לשאר עם עגיל רפואי בין חצי שנה לשנה

  • נדיה says:

   חודש וחצי אפילו יותר כמה שיותר זמן זה טווב..

 2. מאיוש המאמוש says:

  שלום, קוראים לי מאיה ואני בת 13 וחצי.
  אמא שלי מרשה לי לעשות עגיל אבל אחרי שהיא שמעה שזה מסוכן מאוד ואף רופא לא ממליץ על זה היא קצת ירדה מזה ואמרה שאולי וגם אני אמרתי לה שאני צריכה לחשוב על זה.
  היא אמרה שהרופאים אומרים שזה אחד המקומות הכי מסוכנים לעשות עגיל בגלל שהוא גורם לזיהומים.
  אני אשמח לדעת מה הסיכוי (גבוה\נמוך) לזיהום והאם הזיהוםנוצר גם אם אני מחטא ושומרת על ניקיון.
  תודה… בבקשה תענו זה הסיכוי היחיד שהיא תסכים לי!!

  • נדיה says:

   מאיה שלום בובה ..
   לא יקרה לך כלום עם תחטאי כל יום ותשמרי על הטבור נקי ותתקלחי כל יום במיוחד באזור של הטבור מקווה שעזרתי לך 🙂

 3. נעומוש :) says:

  אני בת 14 וחציי וגם אני רוצה לעשות עגילל בטבור אמא שלי לא ממש מרוצה ואבא שלי בכלל 😛 הסיכויי לזיהומים הוא דיי קלוש אם את תקפידי לחחיטוי כללי כל הזמןן ותמנעי מחיכוך של העגילל 🙂 מקווה שעזרתי <3

 4. נועה says:

  שלום ! אני בת 13 ואני יום שישי הולכת לעשות עגיל בטבור וכמה זמן אסור להכנס למים ?

 5. רונוש says:

  היי ! אני עושה מחר ורציתי לשאול אם מותר ללכת לים/ בריכה אחרי שעשיתי אותו …?

 6. עדן says:

  אני עשיתי עגיל בטבור ורק שתדעו זמן ההחלמה הוא לא שבועיים אלא כמו שכתוב באתר חצי שנה או אפילו עד שנה.
  אצל מי שעשיתי הוא אמר לי שתוך שבועיים אני כבר יכולה להחליף ופתחתי את העגיל (כדי להחליף) והיה לי ממש כואב ואחרי שהחזרתי זה התנפח וממש כאב לי שם- כמובן זה לא החלים עד הסוף וזה התנפח לי לכמה ימים, טיפלתי בזה וזה עבר.
  אל תמהרו להוריד/ להחליף אותו עד שאתן באמת יודעות שאפשר..

 7. אסתי :) says:

  הי אני בחורה בת 17 עשיתי עגיל בטבור לפני כ-חצי שנה … ולפני כשלושה שבועות החלפתי עגיל (הנופלים האלה ) עכשיו לפני כשבוע בחנתי את החור שלי וראיתי ששיש לי מין מוגלה כזאת שיוצאת מהחור למטה … האמת , שממש עצוב לי כי הורדתי אותו … 🙁 אני ממש פוחדת שהזיהום או מה שזה לא יהיה יחמייר … ולכן הורדתי אותו … עכשיו מה אני יכולה לעשות כדי שהמצב ישתפר ?????? אשמח לתשובה … 🙂

 8. אור says:

  שלום עשיתי לעצמי עגיל בטבור והמחט עדין בבטן אם אני יוצא אני יצלח לשים את עגיל .?

 9. בר says:

  לפני כשבועיים עשיתי עגיל בטבור וסביב סוגר העגיל יש נפיחות,אדמומיות,שכאשר אני מנקה במי מלח ונוגעת זה כמו בליטה שיוצא ממנה מוגלה בנוסף האזור התחתון של העגיל אדמומי ויוצא ממנו לבן גם הוא,
  מה לעשות? וכמה זה רע?

 10. דריה says:

  שלום, אני דריה בת 12.
  אני רוצה לעשות עגיל בטבור אבל אבא שלי לא מסכים לי ואני לא יודעת איך לשכנע אותו 🙁
  אתם יכולים בבקשה להביא לי כל מיני שכנועים בבקשה זה דחוף !?!!?
  וגם אני עוד מעט טסה לעיר שיש שם שלג ואבא שלי אומר שבגלל שוניים במג האוויר אז יכול ליקרות משהו. -,-
  זה נכוןן ??
  בבקשה טענו זה ממש חשוב ודחוף ליי

 11. אודליווש says:

  חמווודות אתן ילדות קטנות למה לכן תעשו בגיל 17 למה 12 ואני עשיתי עגיל ורק אחרי 3 חודשים
  הוא החלים לי ופשוט עיצה שלי אל תוציאו תעגיל הרפואי מהר מידיי אני הייתי איתו חצי שנה
  ולא מזמן החלפתי בהתחלה היו זיהומים אבל זה עבר לי

 12. ספיר says:

  לכווווול הבנות אני כבר עשיתי עגיל בטבור קוראים לי ספיר רומנו תחפשו בפייסבוק באנגלית בקיצור
  אדמומיות הפרשות וכאבים אמורים לקרות זהו התהליך עכשיו אני עוד לא הלחפתי עגיל אני בערך חודש עם העגיל וטוב שכך אפשר גם למרוח מים ומלח ולנקות עם מקל אוזניים ולא עם צמר גפן כי זה יידבק וייגרום לכן לבלעגן עכשיו עם אתן רוצות לשכנע את ההורים תגידו להם שאתן מבינות את הבעיות ומשתדלות לשמור על עצמכם ולהבטיח להם שינוי בדיבור בהתנהגות ובלימודים
  לא להחליף לאחר חודש אמורים להחליף אך ורק ורק כשאין אף סימן אמור טיפה לכאוב אבל כשאין אדמומיות או הפרשות זה סבבה מי שצריכה מידע או משהו כזה או רוצה להיתייעץ קוראים לי בפייסבוק SAPIR ROMNO ואתן יכולות לשלוח לי הודעה תהנו מקווה מאווווד שעזרתי ועגיל בטבור זה אחד אחד הדברים היפיםם !!!

 13. ספיר says:

  היי זו שוב ספיר אפשר למרוח את המשחה ויטה מרפן אבל אישית אני מעדיפה משחת עניים שמקלה על המקום וגם למי שרוצה עגילים לטבור נ ד י ר ים שתשלח לי הודעה בפייסבוק יום טווווב ושבת שלום <3

 1. […] קראי את המדריך המלא לעגיל בטבור […]

השאר תגובה